| stefyy234 a întrebat:

A citit cineva cartile din seria "Cercul Secret" de L. J. Smith? Am primele doua volume acasa : "Ritualul" si "Captiva". si mi s-au parut interesante ilustratiile laughing Plus ca sunt din genul Science-Fiction & Fantasy pe care IL ADOR puppy dog eyes Daca da. imi puteti spune cam despre ce este vorba? big grin

Răspuns Câştigător
| Rose123 a răspuns:

Hei! Am citit seria acum 2 ani si mi-a placut mult atunci. Din cate imi amintesc, eroina principala se muta la alta scoala, in alt oras si intra intr-un grup, afland dupa ca este vrajitoare. Incepe vesnica lupta dintre bine si rau, ea si prietenii ei se vad nevoiti sa vaneze niste obiecte magice pentru a completa cercul si bineinteles ca nimic nu este complet fara o poveste de dragoste. Se citeste foarte foarte usor si sunt destul de sigura ca o sa iti placa.
Lectura placuta! happy

1 răspuns:
| pupshik a răspuns:

Eu le-am citit de fapt este si a treia carte PUTEREA dar si a patra DESPARTIREA (doar ca am citit-o online)din aceasta serie unde totul este interesant mai ales al patrulea volum in care cassie își intilneste sora ei vitrega si ea dar si prietenii ei sunt in pericol de moarte deoarece ei sunt vânați de niste vânători necunoscuti. Cărțile sunt foarte fain si mi-a plăcut fffffffffffffoarte mult. No sa regreți daca le vei citi. Sper ca îți va placea la fel de mult;-);-);-)