| Stefy_Stefana_1999 a întrebat:

Ați putea sa mă ajutați cu o compunere în engleza despre o întâlnire primăvara... puteți sa puneți și versiunea în romana? Mulțumesc...

Răspuns Câştigător
| Criss_Roxy_1990 a răspuns:

Engleza:
The sun is shining on the blue sky. Today I will go with my friends in the woods to make a little picnic. I hope all will be all-right.

I'm on my blue bike. The wind blowing my hair, but I don't care. I have a big smile on my white face. I can't wait to see Y and Z. They're my best friends.

In five minutes I'm in front of the forest In spring, it's beautiful in here. The trees are blooming, the wind makes a noise slowly, the birds are coming and singing, all is magical. I love this place.

In the front of me are Y and Z. Y has the blanket and Z has some food. I have games and books.

After two hours of laughing and smiling I go home. It was the best thing I did in this spring!

Romana:
Soarele strălucește pe cerul albastru. Astăzi voi merge cu prietenii mei în pădure pentru a face un pic de picnic. Sper ca totul va fi bine.

Sunt pe bicicleta mea albastră. Vântul suflă părul meu, dar nu-mi pasă. Am un zâmbet mare pe fața mea albă. Nu pot să aștept să văd Y și Z. Ele sunt cele mai bune prietene ale mele.

În cinci minute, eu sunt în fața pădurii, în primăvară, e frumos aici. Copacii infloresc, vântul face un zgomot încet, păsările vin și cântă, totul este magic. Iubesc locul acesta.

În fața mea sunt Y și Z. Y are patura și Z are ceva de mâncare. Eu am jocurile și cărțile.

După două ore de râs și zâmbit mă duc acasă. A fost cel mai bun lucru pe care l-am facut în această primăvară!

*Scuze pentru greselile de scrie, traducere sau exprimare. Daca gasesti corecteaza-le. Inca o data, imi pare rau daca exista.
*In loc de "Y" si "Z" pui numele celor mai bune prietene ale tale

Sper ca te-am ajutat!