| cevazacelamineintorace a întrebat:

Am cautat peste tot pe internet si nu am gasit o teza pentru clasa a 7-a, semestrul 2(mentionez, nu cu subiect unic)
Funda cine gaseste unahappy
Va rog maine am teza la romana si vreau sa vad ce stiupuppy dog eyes

2 răspunsuri:
| myself a răspuns:

Hmm,deci iti zic cam ce ar putea sa-ti dea si p ce sa te axezi mai mult: o sa-ti dea parti de vorbire facute in semestrul al2-ea(adica ce ati facut voi)...demonstrat ca un text studiat este o nuvela/balada...demonstrat ca un text este epic/descriere la prima vedere,explicarea unei metafore/proverb gen,,munca este bratara de aur" si incepi in opinia mea,fapt dovedit de,etc.,caracterizarea unui personaj, caracterizare in anti-teza, compunere libera cam asta e ce ar cuprinde o teza la romana sem 2