| janbach435 a întrebat:

Buna! Am cautat si nu am gasit niciunde... Imi poate spune cineva daca studiile de licenta in domeniul medicina generala in limba engleza din cadrul universitatilor Iuliu Hatieganu (Cluj Napoca) sau George Emil Palade (Targu Mures) sunt valabile si pentru studentii romani (fara taxa acordata strainilor) si daca da din ce consta materia de admitere la aceste programe?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cursurile de la medicina in limba engleza sunt foarte-foarte scumpe si nu cred ca-ti permiti sa le faci, fiindca nici copii s straini care vin sa studieze in tara nu-si permit, fiind vorba de fiecare obiect studiat care este platit cu mii de euro...fiindca sunt angajati profesori speciali, care sa predau pentru acele clase speciale.
Cunosc un asemenea caz real, care studiaza la medicina la Cluj si a fost nevoita sa invete lb romana, fiindca nu si-a putut permite sa plateasca toate cursurile in lb engleza, desii este nascuta si a trait toata viata ei in occident, lb. romana fiind pentru ea a doua limba, greu de gandit si pronuntat.
Tarifele sunt afisate la secretariatul facultatii unde poti merge si te poti interesa cat costa fiecare obiect in parte sa-l studiezi, cat costa laboratoarele/ colecviile/ examenele/ practica samd.

| janbach435 explică (pentru Violleta2022):

Mersi mult pentru informatii! Avand in vedere ca pe unele site-uri scria cam vag (cel putin cele pe care le-am vizualizat) despre aceasta posibilitate raspunsul tau imi e de folos. happy

1 răspuns: