| BellaCullen14 a întrebat:

Am de scris un referat la biologie cu titlul "Determinarea genetica a unor caractere umane normale". Nu cer nimanui sa imi faca referatul, insa nu stiu ce ar trebui sa scriu: chestii gen de unde provine culoarea parul, a ochilor etc. Spuneti-mi va rog! happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca-l intrebi pe atotstiutorul Google despre:
"determinismul genetic al caracterelor fenotipice umane " sau despre
"fenotipuri umane determinism genetic" vei primi suficiente raspunsuri pentru referatul tau
Spor la cautare!

1 răspuns: