| ramina_8594 a întrebat:

am de sustinut un referat despre calitatea de asociat, persoanele care au calitatea de asociat. am tot cautat dar nu gasesc nimic concret. nu pot sa imi dau seama cum obtin persoanele aceasta calitate. am gasit doar in societatea in nume colectiv. doar acolo exista? va rog ajutati-va ca luni am de prezentat. mersi

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cautat unde trebuia, vezi Legea nr. 31/1990 privind societatile comerciale, art. 3 si urmatoarele (mai ales titlul privind constituirea societatii) si vei vedea ca in toate formele juridice de societate exista asociati. Succes si numai bine!

| ioana1704 a răspuns:

Cauta in carti de marketing, managment, trebuie sa gasesticeva la prezentarile, SRL, SNC, PF etc.

| Ctiberiu a răspuns:

NU aveti voie sa puneti intrebari cu care sa va faceti temele, referatele in cazul tau