| anonim_4396 a întrebat:

Am facut recent testul iq de la Mensa Romania si mi-a iesit mai mult de 126.Acum trei ani cand am mers la psiholog, m-a testat si mi-a spus ca am 130.Este adevarat, nu?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este adevarat, ai un coeficient de inteligenta peste medie. daca esti tanar, iti mai poti exersa mintea si sa mai castigi cateva puncte.
Eu l-am facut pe cel de la Mensa de doua ori, o data prin anul II de facultate cand avea 147 si apoi, dupa vreo 6 ani de invatat intens cand am avut 152 sau 153.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Am 14 ani.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci mai poti castiga sau pierde in functie de cum iti folosesti creierul in urmatorii 10 ani

| minrest a răspuns:

Este adevarat ce?

| anonim_4396 explică (pentru minrest):

Ca am acest coeficient de inteligenta. Vreau sa aflu parerea voastra, doar.

| minrest a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Atata ai. Intre 126 si 130. Salut.

| Neuronul a răspuns:

Felicitări. La vârsta de 14 ani ai un coeficient de inteligenţă peste medie. Dacă tot ''te duce capul'' încearcă să îţi întreci limitele. Exersează mult şi depăşeşte-ţi punctajul happy