| anonim_4396 a întrebat:

Am fost pe profilul Turism-Alimentație si m.am transferat pe Filologie-Bilingv. Mi-au spus ca trebuie sa dau diferența la latina si ma suna ei...dar nu m.au sunat si vreau sa stiu pe ce data se dau diferentele ca am o presimțire ca nu o mai dau. Doamne-ajuta. Multumesc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pesemne inca liceul respectiv nu a stabilit data examenelor de diferente, aceste se vor sustine abia dupa 1 septembrie sau chiar dupa inceperea cursurilor.
Mai intereseaza-te la liceu pe la sfarsitul lunii august, daca pana atunci nu-ti comunica ei.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Diferentele se dau dupa 1 septembrie. Daca nu dai diferenta, nu te vei putea transfera.

| AC4S4 a răspuns:

Daca transferul ti-a fost aprobat (adica ambele licee au pus stampila pe cerere, ti-ai luat dosarul si l-ai dus la noul liceu) atunci inseamna ca ti-au pus ei o nota la examenul de diferenta ca sa nu se mai chinuie sa-i stabileasca o data. Probabil il vei da intr-o ora de latina iar profesoara te va ajuta cat sa scrii de 5-6.
Daca nu este transferul aprobat inca, ci doar ti-au spus ei ca e aprobat... atunci trebuie sa dai diferentele dupa 1 septembrie.
Nu ai cum sa aprobi un transfer daca diferentele nu sunt trecute.

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Deci
1. Diferentele sunt obligatorii dar stai chileanu ca nu e mare lucru. adica o sa copiezi pe rupte sau te ajuta si profesorii
2. Daca mergi la filo bilingv ai de dat diferente la latina, istoria si geografia angliei si a sua(sau a limbii pe care o studiezi). acum daca treci intr-a zecea ai doar geografia daca treci intr-a unspea ai istoria angliei daca treci intr-a doispea ai istoria sua

| Andrei277 a răspuns:

Salut,depinde in ce clasa ai trecut eu m-am transferat de la turism-alimentatie la filo simplu a 12-a, si am dat la latina 9, 10, 11 stiinte 11, desen (9, 10,11) sociologie 11, muzica (9, 10) daca vrei si la bilingv o sa dai si istoria sua parca