| ALYNACRYSTYNA a întrebat:

Am și eu o întrebare. Aș vrea să urmez Academia de Poliție din București și să plec din țară. mai exact in Spania. Aș putea să lucrez acolo?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa poti lucra, nici o tara nu angajeaza in politie persoane care nu sunt cetateni ale acelei tari.
De altfel la intrarea in Academie se incheie un contract, prin care te angajezi sa lucrezi un anumit numar de ani (nu stiu exact cati sunt acum) in Romania, altfel trebuie sa restitui cheltuielile de scolarizare.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Da, dacă ai şi cunoştinţe de Limbă Spaniolă cred că vei putea.
Succes pe mai departe!