| HotChocolate a întrebat:

In viitor as vrea sa urmez academia de politie Alexandru I. Cuza din Bucuresti. De cand se incepe pregatirea pentru a promova examenele?

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu e neaparat o perioada cand trebuie sa incepi pregatirea, trebuie sa ai o conditie fizica buna si sa fii pregatita la materiile din care se da proba scrisa. Tu decizi cand incepi in functiile de nivelul tau actual. Daca esti super convinsa ca acolo mergi si nu-ti mai schimbi parerea poti sa incepi cu invatatul din a 11-a. Pentru conditia fizica e bine sa incepi cat mai devreme.