| Thisismetoday1 a întrebat:

Am intrat la UCDC si cand am fost sa platesc taxa cei de la secretariat nu mi-au cerut nimic. Stiu ca trebuia sa las chitanta si sa primesc o legitimatie de concurs (pe care nu am primit-o).
Întrebarea mea e daca este ok deoarece au inceput inscrierile din a2a sesiune si nu vreau sa ma trezesc cu surprize.

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

La facultatea aia sunt și eu, mie mi-au dat la înscriere un cartonaș care nu a reprezentat nimic, practic înscrierea se face pe dosar și ești automat admis, deci nu ai de ce să îți faci probleme, iar taxa probabil ai platit-o la casierie unde ți-au dat o chitanță. Dacă nu ți-au cerut-o înseamnă că nu aveau nevoie de ea, dar totuși dacă vrei sa fi liniștită poți suna la secretariat sa le spui și lor, găsești numărul pe ucdc.ro la contact.

| Thisismetoday1 explică (pentru RobertMoon):

Mersi. Chiar speram sa gasesc un student de acolo. Daca nici tie nu ti-au cerut-o atunci o sa stau linistita.

| TheRealFantasy a răspuns:

Probabil ca o sa ai nevoie de o legitimatie de concurs pentru a intra in examenul de admitere.
Daca nu vrei sa te trezesti cu surprize te poti mobiliza usor-usor spre secretariat si poti intreba ce faci in situatia ta. Daca nu vrei/poti/ai chef sa mergi la facultate poti suna la numarul de telefon al secretariatului facultatii.

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Vrei sa ti zic eu cum sta De fapt treaba acolo? De ****! E o facultate de tot rasul si nimeni nu e pus la
Punct cu nimic. Cum ti am mai zis, as fi fost cu tine in clasa. Dar am ales ase, decât sa ma duc la asemenea universitate. In primul rând m-a dezamăgit foarte tare neseriozitatea celor de la
Secretariat in momentul il care am sunat si i am intrebat daca actele pentru înscriere trebuiesc legalizate. Mi s-a spus de 2 ori ca nu trebuiesc legalizate Ci doar copie xerox. Asa m au fraierit si in momentul in care m-am dus mi-a oprit diploma de bac,in original pentru ca nu aveam copie legalizata. Noroc ca înainte fusesem la
Ase sa ma înscriu,altfel rămâneam la facultate asta. M a pus sa completez cacaturile alea si nici nu le am completat cum trebuie ca nu mi aexplicst la tot femeia aia, baba aia ca nu se poate numi in niciun fel, pentru
Ca habar are de tot, nici nu s-a uitat pe ce am scris acolo, apoi mi-a zis felicitări ai intrat, mai trebuie sa platesti taxa pe data de x. Sunt prost organizați. Ar fi mai multe de spus sia casierie ce am pățit....nu mai zic. In final, trebuie sa ma duc sa mi iau dosarul de acolo, am ajuns de vreo 3 ori in București si efectiv mi-a fost scârbă sa ma duc acolo! Stai liniștit! esti intrat oricum, ei sunt praf. Nu au mulți elevi, ar bagă pe oricine numai sa ocupe locurile!

| Thisismetoday1 explică (pentru Jdjsnshxjxjshdhx):

Pff imi pare nespus de rău pentru ce ai patit. Se pare ca ce am patit eu cu ei e nimic toata. Eu m-am inscris si la snspa si din pacate nu am intrat deci nu am mai avut variante iar la ase din cate am inteles nu ma mai pot inscrie.
Mersi de răspuns si bafta la facultate! happy

| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns (pentru Thisismetoday1):

Te poti inscrie la ase, mai este o etapa. intra pe siteul lor pe Facebook