| ErikaP a întrebat:

Am media anuala la purtare 9. Imi poate afecta cu ceva intrarea la facultate sau gasirea unui job?
P.S. Sunt in clasa a 11-a

6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Nu, nu are cum să te afecteze.
Şi eu termin clasa a-XI-a şi am colegi în clasă cărora le iese media la purtare 8 sau 9. Nu sunt situaţii grave, ci le-a fost scăzută media din cauza absenţelor nemotivate.
Când te înscrii la facultate, nimeni nu se uită la media ta la purtare. Contează nota cu care iei BAC-ul.
Succes!

| 1Q a răspuns:

Nu te afecteaza cu nimic deoarece intrarea la facultate nu se face pe baza notelor din liceu conteaza doar media la Bac

| Ibrahimovic a răspuns:

Sa nu o ai mai mica de 8, de exemplu pentru politie nu trebuie sa fi avut vreodata media sub 8 la purtare!

| CosminC86 a răspuns:

Eu am avut si 6 la purtare... nu e mare branza. Chestia e sa iei bac'ul, restul nu mai conteaza.

| Birlik65 a răspuns:

Categoric nu! nu te afecteaza cu nimic...succes!

| lovely11 a răspuns:

Evident ca nu-ti afecteaza cu nimic.Nimeni nu se uita pe foaia ta matricola de la liceu sa-ti vada notele atunci cand vrea sa te angajeze.