| sergiumihai132 a întrebat:

Buna! Am media de admitere 8, 84 la statistica la ASE si sunt in lista de asteptare, credeti ca exista vreo sansa sa intru in a 2 a repartizare? Isi vor retrage multi dosarul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Cristina12387 a răspuns:

Nu se poate spune de dinainte cati isi vor retrage dosarul. Important este sa-ti validezi locul cu diploma si prima rata din taxa ca sa poti fi luat in considerare pentru a2-a repartizare. Ai o medie destul de mare, deci ai sanse foarte mari sa intri la facultatea la care vrei.
Ca nota informativa: Din cate stiu eu, la ASE dupa primul semestru din primul an, se pot face transferuri. Adica daca esti admis la o facultate din ASE si tu vrei la alta te poti transfera fara probleme.

| sergiumihai132 explică (pentru Cristina12387):

Multumesc mult pentru raspuns! Da, am depus si diploma si am achitat si taxa... sper si eu sa intru ca am doar optiunile acestea, statistica buget si taxa!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti exact ce sansa ai sa intri, aceasta este de cca 50%, respectiv intri sau nu intri.

| sergiumihai132 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult pentru raspuns! Doamne ajuta la toti!