| Myre_Myrelus_1993 a întrebat:

Am mers pana pe clasa a X| la școala și nu mi-am scos nimic de-acolo presupun ca o sa îmi iau diploma de X clase? Dacă as vrea sa fac seral câți ani as mai avea de mers și cam când se fac înscrierile... mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai terminat 11 clase atunci poti primi diploma de 10 clase si foaia matricola a celor 3 ani de liceu.
Daca o sa continui liceul la seral va mai trebui sa faci 2 ani, respectiv cl. a XII si a XIII.
Inscrierile se fac inainte de inceperea anului scolar, va trebui sa te interesezi la liceul care are aceasta forma de invatamant si unde vrei sa mergi.