| JeSuisAnonyme a întrebat:

Am nevoie de ajutor la romana. Imi repet pentru teza si nu stiu cum sa fac diferenta intre sufixe si desinente. Le-am invatat doar de ieri. Va rog ajutor! FUNDA MARE!

Răspuns Câştigător
| BlackNinja a răspuns:

Pai in primul rand nu inteleg ce sunt ''desinente''.Da-mi un exemplu. Apropo pentru ce clasa?

| JeSuisAnonyme explică (pentru BlackNinja):

Pentru clasa a VI-a. Dar e in regula, am inteles ce insemna desinentele si nu mai am nevoie de ajutor. Pentru ca le-am invatat doar de o zi, nu le intelegeam. Acum stiu.

Dar desi nu mai am nevoie de ajutor, iti ofer funda, sa mai ai una in plus! happy

| BlackNinja a răspuns (pentru JeSuisAnonyme):

Multumescbig grin.Eu intr-a sasea n-am invatat, si inca nu stiu, ce inseamna desinentele.