| Pinguingă a întrebat:

Hey am nevoie de ajutor! Maine dau teza la romana si nu stiu cum sa retin mai repede ce am de invatat ca retin cam greu si uit repede. Va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te retragi intr-o camera unde nu ai: telefon, televizor, tableta, radio, PC ori orice alt device electronic, pui mana pe invatat, focusandu-te doar pe ce citesti.

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Apelezi la inteligenta universala si mergi pe intuitie laughing

| HarukoMariusDaniel a răspuns:

Nu prea mai ai ce sa faci acum, pe ultima suta de metri.
Dar, uite ca ai invatat un lucru. Nu lasa pe maine, ce poti face azi! Data viitore invata la timp.
Acum doar te stresezi si mai rau iti faci.
Te duci cu incredere si scrii ce stii. E si maine o zi, viata e frumoasa tongue