| anamaria_6986 a întrebat:

Am nevoie de multe site-uri de engleza in care pot invata engleza singura online fara sa cumpar ceva(o carete sa un cd). Vreau site-uri in care sa fie si o rubrica unde pot auzi cum se citeste acel cuvant si sa aiba si gramatica.Multumesc...si bine inteles funda o voi da celui mai bun raspuns!

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AdelinaTimis a răspuns:

Te poti uita si pe http://www.gramatica-limbii-engleze-online.ro/ sau http://englishgrammar101.com. Dar daca vrei sa inveti engleza, foarte important e sa ai un dictionar care sa fie bun. Eu iti recomand http://www.dictionar-englez-roman.info! E super tare caci are di sinonime si antonime si folosirea cuvintelor in propozitii.

| andreutzys a răspuns:

Poti sa inveti engleza si pe calculator navingand pe site-uri in engleza happy
de exemplu, google in engleza big grin
orice cuvant pe care nu il stiii, foloseste Google Translade - Google Traducere
eu pot sa zic ca stiu 50% engleza.

| anamaria_6986 explică:

Multumesc frumos pentru raspunsurile date pana acum dar nici unul nu mi-a fost de folos... as dori daca se poate sa imi dati site-uri de unde pot invata engleza.Doresc ca acele site-uri sa contina exerciti in engleza, gramatica, o rubrica de listen etc. Multumesc.si de funda nu am uitat.

| baraghin a răspuns:

Pai nu stiu daca ai de unde sa gasesti gratis? dar acum depind de tine daca pricepi repedo poti invata si de la scoala...
de ex: eu acum 1-2 ani habarnaveam dar. acum stiu totul

| Luiza99 a răspuns:

Si eu caut, dar am doua site-uri de la d-na profesoara,, www.talkenglish.com,, si,, www.soundsenglish.com,,. Sper sa ti fie de ajutor.

| madalinuka1 a răspuns:

Cauta pe net pe didactic daca doresti sa rezolvi exercitii daca nu cauta pe net engleza online siti va da cel mai bun raspuns! eu a trebuit sa cumpar un cd ca sa pot asculta! cauta engleza online mult succes! funda?!

Întrebări recente