| Morometii a întrebat:


Am nevoie de o parere de la utilizatorii TPU.
Deci, in urma cu 3 saptamani si 5 zile am intrat la dieta, luni fac 1 luna de cand sunt la dieta.
Am renuntat la prajeli, grasimi, dulciuri, chipsuri, sucuri ( atat acidulate cat si cele neacidulate ).
Oua mananc doar 2 pe saptamana, carne de porc 1 data pe saptamana, puiul si pestele aproximativ la 2 zile, deci de 3-4 ori pe saptamana ( deoarece am auzit ca puiul si pestele nu ingrasa ). La pui mananc doar pulpe ( fara piele ), piept si cam atat.
Legumele si fructele nu trebuie sa lipseasca de langa mine, beau 2 litri pe zi, fac sport ( sar coarda, alerg, am gasit si niste exercitii fizice pe internet ). Legumele le consum fripte, in tocana, supe, ciorbe, in stare cruda.
Dar intrebarea ce ma framanta este urmatoare.
Am auzit ca ciocolata ingrasa dar iti da foarte multa energie, asa ca eu mananc 1 patratica de ciocolata de post sau 1 ciocolata mica ROM, saptamana aceasta a fost 1 martie asa ca i-am luat mamei o cutie de Milka ( praline ) erau cu cirese si am gustat si eu una.
Deci. e bine ce fac, adica cum tin dieta, voi slabi? E bine daca mananac odata pe saptamana ciocolata in cantitati foarte mici? Astept un raspuns, dau funda!
O zi buna!

1 răspuns:
| Morometii explică:

Am auzit ca pana la ora 10 poti manca orice, eu in dimineata asta am mancat 2 oua fierte si o ciocolatica ROM, am digerat tot, nu am probleme cu digestia.