| anaaandr17 a întrebat:

Buna,am nevoie de putin ajutor la chimie,maine dau test si nu ma prea descurc la probleme. Sunt a zecea,m-am mutat de la profil vocational unde nu am prea facut nimic,la real,stiinte ale naturii.
Nu imi mai amintesc cu ce se noteaza fiecare lucru in parte(masa molara,moleculara,atomica si celelalte) si nici nu am inteles cum calculez formula,structurala,,plana,moleculara,procentuala,raport de masa/masic(probabil e acelasi lucru), atomic.
Dau funda, promit. :*

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Ce notă ai luat?