| numerandom17 a întrebat:

am nevoie de un sfat sincer.
Deci, peste cateva saptamani am examenul de capacitate...si apoi vine liceul.
Si nu sunt hotarata, nu stiu ce sa fac. Eu vreau de cand eram mica sa ma fac veterinar ai am aflat ca la mine in oras este la colegiul agricol profil de tehnician veterinar, doar ca toata lumea din jur imi zice ca e un liceu slab si ca sunt tigami si ca acolo nu se prea face scoala. La mine nu e problema cu media, am in jur de 9.60 si as putea sa intru si in alta parte, dar nu stiu ce sa fac. M-am gandit si sa merg la un liceu mai bun la bio-chimie dar acolo se face doar un an anatomia animalelor, in rest anatomia omului, ceea ce nu imi e de folos. Eu cred ca daca vrei sa inveti, o poti face la orice liceu, indiferent de profesori sau colegi, da nici nu as vrea ca profesorii sa nu predea sau asa...si nu stiu ce sa fac, pe cine sa cred...va rog un sfat.
P.s. sunt din mures si e vorba de colegiul agricol traian savulescu din murea.
Multumesc mult happy funda!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Se numește evaluare națională, capacitate nu mai este de ani buni. Și oriunde ai intra oricum vei învăța o grămadă de lucruri care nu îți vor fi de folos, deci...

| bibi518 a răspuns:

Eu zic sa te duci unde crezi ca iti va placea mai mult, daca iti place ceea ce faci vei avea sanse mai mari sa reusesti in domeniul pe care l-ai ales.Dar nu uita ca trebuie sa iti gasesti un liceu cu profil de viitor.Ce pot sa zic mai mult decat sa te duci acolo unde iti place mai mult si din a carui profil sa iti faci si o cariera in viitor, ca na...sa nu faci liceul si facultatea degeaba, sa ai totusi un viitor.
Este alegerea ta, trebuie sa alegi ce este mai bun pentru viitorul si cariera ta happy

| Ysabella95 a răspuns:

Pai..sa incep cu inceputul. Eu zic sa iti urmezi visul, nu te lua dupa altii, daca e viata ta de ce nu faci ce vrei? Tiganii sunt si ei oameni cu toate ca ni se aduc atatea jignituri ca suntem furaciosi, fara scoala. Insa sa nu-i bagam pe toti in aceiasi oala.winking Poate ca acei profesori nu prea predau. Dar trebuie sa îti indeplinesti visul. Fundă?