| Lalala_1767 a întrebat:

Am nevoie urgenta de un raspuns.
La testul de bilingv care il dau acum, pe clasa a 8a pentru a intra la o clasa de bilingv, cam ce subiecte s-ar putea da la proba orala?
Am nevoie urgent de raspuns pentru ca miercuri e proba si am mari emotii.

Răspuns Câştigător
| krlaa a răspuns:

Eu am dat testul de bilingv acum 4 ani. Este foarte usor. Daca e dupa cum am dat eu, la oral iti vor da un text sau o serie de imagini. Sub ele sunt 4 sau 5 intrebari depinde de varianta. Ideea este ca este extraordinar de usor, comisia te va ajuta si ea. Nu ai de ce sa iti faci griji.

5 răspunsuri:
| mihai_7182 a răspuns:

O sa primesti in special teme ca :
-cu ce a ajutat calculatorul la dezv tehnologiei,care este orarul tau zilnic,ce hobbiuri i,ce faci in timpul liber,tot as cu telefoane mobile,laptopuri(cum ar fi fost viata fara ele),daca practici vreun sport,ce performante ai, cei mai buni prieteni, cum te mentii sanatos(asta mi-a picat mie:d)si in general lucruri simple la care sa nu vb mai mult de 10-15 minute.bafta!

| Adriannae a răspuns:

Ti se da un text pe care trebuie sa-l citesti, si pe baza lui trebui raspunzi la cateva intrebari (le gasesti pe bilet). Succes, si stai linistita, nu e mare lucru.

| Nadeshiko a răspuns:

Si eu dau proba la bilingv joia asta si am o groaza de emotii la oral. Pai din cate stiu o sa ne dea timp de 10 minute sa citim in liniste un text si sa notam ideile principale apoi o sa ne puna sa spunem opinia noastra despre text si probabil or sa ne puna si una doua intrebari.

| dr0wn a răspuns:

Bilingv ce bilingv rusa, bilingv chineza...

| Lalala_1767 explică:

Engleza. happy