| TrendyHedgehog a întrebat:

Eu sunt clasa a 8-a si ma gandeam sa dau testul de bilingv la engleza.Dar mi-e frica la proba orala.Adica ni-e frica sa nu ma incurc sau sa zic ceva gresit din cauza emotiilor.Ati putea sa-mi spuneti ce se da la proba orala (puteti sa imi ziceti si ce se da la proba scrisa) si sa-mi spuneti daca e greu?fundita!Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| iuliaa_1458 a răspuns:

Hei, nu-ti face griji! Am dat si eu testul de bilingv si nu e deloc greu. La proba orala ne-a dat fiecaruia cate o poza si ne-a pus sa o comentam[ne-a lasat timp de gandire o jumatate de ora], sa scriem ce vedem in imagine si sa-i dam un titlu. La proba scrisa din cate imi amintesc primul exercitiu a fost grila[trebuia sa alegi cuvantul potrivit], al doilea a fost cu IF, la al III-lea a fost sa pui verbele la timpul potrivit si la al IV-lea sa faci din vorbire directa vorbire indirecta. Cam atat happy:*

| TrendyHedgehog explică (pentru iuliaa_1458):

Si te pune singur intr-o clasa sau sunt mai multi copii pe acolo si ii ia pe rand?

4 răspunsuri:
| iuliaa_1458 a răspuns:

O sa fiti cam 10 copii intr-o clasa la proba orala si va pune pe rand sa spuneti. La proba scrisa o sa fie cate unu' in banca, depinde cate banci sunt in clasa. happy

| TrendyHedgehog explică (pentru iuliaa_1458):

Ms muult! big grin m-am mai linistit acum ^.^

| iuliaa_1458 a răspuns:

N-ai pentru ce! Ma bucur ca ti-am fost de folos si merci pentru funda! Apropo, multa bafta!>big grin