| MarcusAureliuss a întrebat:

Buna,am niste intrebari dau funda!
Ce tip de matematica se face la profilul turism si alimentatie(m1, m2,m3)?
Din ce materii se da teza la acest profil?
Cate ore de mate o sa am pe saptamana?
Cate zile trebuie sa fac practica?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

- Vei face M_tehnologic (așa va scrie la bac). Dacă vrei să clasifici, ar fi M2.
- Teze vei da la Română, Matematică și Limba modernă 1(limba engleză de obicei).
- Vei avea 3 ore de mate pe săptămână.
- Vei face practică 3 săptămâni, în vacanța de vară.

2 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

M2
Română şi matematică.
... nu mai ştiu, cred că vreo 4 ore.
" Practica " se face cam 4 săptămâni pe an. Pot fi 2 săptămânu în primul semestru şi două în semestrul doi.

| Elieee a răspuns:

Matematică m2 din care vei da și bacul.
Vei da teză la română și matematică, iar pe lângă asta, în clasa a9a și a10a vei mai da teză și la engleză, iar apoi la economie și în a12a la economie aplicată sau ceva de genu’. Cel puțin asa a fost la mine la liceu. Tot pe profil tehnologic am fost
O să faci 3 ore de mate
Practică vei face în funcție de ce clasă ești. Eu în a9a am făcut 2 săptămâni, a10a tot două parcă, în a11a parcă mai mult... chiar nu mai știu, oricum am avut între două și 4 săptămâni de practică pe an. Tu s ar putea să faci mai mult la turism, dar nu cred...
Succes!