| David1209 a întrebat:

Hei! Poate sa îmi spuna cineva câte ore de mate si cate de engleza se fac la profilul turism si alimentatie? La ce se da teza, bacul si ce materii in plus avem?

Răspuns Câştigător
| BlackRaven45 a răspuns:

Ai 3 ore pe saptamana de Turism
5 ore de Alimentatie
1 de igiena in unitatile de alimentatie si unitatile hoteliere
3 de Matematica
3 de Romana
2 de Engleza
2 de Franceza
1 de Istorie
1 de Geografie
1 de Biologie
2 de Chimie
2 de Fizica

Pe parcursul anilor se vor mai schimba orele. Din a 11-a nu vei mai face Chimie, Fizica si Biologie. Clasa se va imparti. Vei alege daca vrei sa continui pe Turism sau pe Alimentatie. Daca optezi pentru Alimentatie, practica vei face ca ospatar sau in bucatarie. Daca optezi pentru Turism, vei face excursii, vizite la hotel, etc.

Din cate am inteles, teza dai la Romana, Matematica si Engleza.

Bacalaureatul il vei da din Matematica (M2), Romana, Engleza si la alegere din Logica, Psihologie, Economie, Filosofie, Sociologie sau Geografie.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Vei face practica la alimentație sau turism.
Asta înseamnă că vei invata gastronomie sau multa geografie pe parte de turism.
Dai teza la engleza,romana si matematica iar bacul este din romana,matematica si ai la alegere intre geografie,economie, psihologie, logica, filosofie, sociologie.