| TheWolfOficial1 a întrebat:

Bună! Am o cunoștință din alta țară care ar vrea să se reapuce de liceu. Întrebarea mea e dacă liceul fără frecvență din România poate fi făcut și dinafară? Costă? (Și cel fără frecvență și cel cu frecvență redusă). Poți da la facultate după ce îl termini, și dacă da, ce profiluri sunt? Mulțumesc și an nou fericit!

Răspuns Câştigător
| Den1sa a răspuns:

Eu ti-as recomanda un liceu care face cursuri exclusiv online dar din alte tari de exemplu eu am facut liceul de acasa la o scoala din america(Citizen high school) si am dat bacul american, sunt si licee care le poti face online si in Romania dar sistemul nu este foarte dezvoltat si eficient, bineinteles ca trebuie sa platesti, nu sunt foarte informata cum sunt cele din Romania dar stiu ca cele din state au numeroase cursuri interesante dintre care poti alege si da normal dupa poti sa te duci la o facultate

| TheWolfOficial1 explică (pentru Den1sa):

Okay, multumesc!

| analya19 a răspuns (pentru Den1sa):

Bună. Trebuie sa fi neapărat în USA sa poți aplica? Eu sunt în Belgia și nu am posibilitatea de a merge în Ro mereu pentru frecventa redusa.

| AlexandraBMaria a răspuns (pentru Den1sa):

Buna, imi poți da mai multe informații? Cum ai aplicat și de ce ai avut nevoie? Mersi?

5 răspunsuri:
| ElenaCaraua a răspuns:

Bună diminata