| BloodyRose a întrebat:

Am o curiozitate : la examenul de admitere la facultatea de medicina trebuie sa alegi intre a da examenul la materia de biologie din clasa a XI-a si materia de chimie din clasele a XI-a si a XII-a? Sau cum? Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de biologia clasei a IX-a și la alegere chimie organică, clasa a XI-a sau a XII-a.
Succes!
Pa, pa.

| BloodyRose explică (pentru Legiuitoarea):

Biologie clasa a 9a? Poate a 11a. si alegi intre chimie din clasa a 11a si cea din clasa a 12a?

| Legiuitoarea a răspuns (pentru BloodyRose):

Bună din nou.
Da, scuză-mă, biologia de a XI-a, și chimia este la alegere (dintre cele două, ambele sunt organice).
Pa, pa.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Asta te poate ajuta, http://umf.ro/index.php/ro/admitere.html
Pa, pa.

| mixxjim a răspuns:

Nu se alege, se da examen la toate

| toatenumelecualexsuntluate a răspuns:

Gasesti modele si subiecte in cartile de admitere
www.culegeri-admitere.com