| Grigoraș_Andreia_1998 a întrebat:

Buna am o intrebare am primit mesaj ca mi s-a dezactivat contul de cosmote si nu pot pot fi sunata(sunt de 2 zile asa) daca imi incarc din nou telefonul pot sa imi reactivez din nou cartela?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

"Pentru a afla creditul si valabilitatea cartelei pe care o utilizezi, ai posibilitatea sa tastezi una din secventele *100# sau *134# de pe cartela Telekom Romania Mobil sau sa apelezi in mod gratuit numarul 1234 al Seviciului de Relatii cu Clientii."