| Tabytha a întrebat:

am o intrebare cu privire la admiterea de la facultatea de medicina din Timsoara,, Victor Babes". Am inteles ca sunt 20 de intrebari la chimie. Din ce manual trebuie sa studiez pentru a invata materia, teoria? pe site nu am gasit nimic. Si, grilele, cele 20 cuprind doar teorie sau si probleme. De asemenea am auzit ca la biologie sunt variante multiple de raspuns, iar la chimie intrebarile au un singur raspuns corect.Ma poate ajuta cineva? e important. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Instinkt a răspuns:

Dupa manualul de clasa a 12 a din cate stiu eu trebuie sa te iei.iar la Biologie e Anatomia in mare parte...

| Exilee a răspuns:

Gresit! Conteaza sectia. Fii sigura ca examenul de admitere la UMF este destul de greu. Admiterea se vada pe 2 probe: proba obligatorie (anatomie, dar stiuta "ca-n palma") si una la alegere ( fizica- capitolul dominant termodinamica si chimie- chimie ORGANICA). Mult succes.