| Camelia1233335 a întrebat:

Am o intrebarebig grinaca dau la un liceu cu profil filologie pot sa dau mai departe la facultatea de banci si finante?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are prea mare importanta profilul liceului absolvit, important este sa reusesti la admitere, asa ca poti urma orice facultate.

| WaterDrop a răspuns:

Nu te opreste absolut nimic, insa este posibil sa ai nevoie de pregatire la diverse obiecte in functie de ce fel de admitere te va astepta la facultate. Difera totusi si sunt multe care nu mai au nici un fel de admitere acum, din lipsa elevilor care iau bacul.