| dina001 a întrebat:

am o intrebare daca mam inscris la o postliceala la mine in oras si vreau sa ma inscriu la alta mai trebuie sa platesc 500 de ron pe care i-am platit deja la scoala de la mine din oras sau pot sa platesc in continuare la scoala la care vreau sa ma transfer?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui pentru ce-ai platit banii la prima scoala.
Daca au fost pentru taxa de inscriere atunci i-ai pierdut, la noua scoala va trebui sa platesti iar taxa de inscriere.
Daca au fost pentru taxa de studii atunci poti sa soliciti restituirea unei parti, proportional cu timpul ramas pana la sfarsitul anului scolar sau semestrului, depinde pentru ce perioada ai platit.