| anonimanonimt a întrebat:

Buna am o intrebare,E URGENT,daca la trei materii diferite :germana,geografie, logica pe semestrul 1 am avut media 10 la toate si acum pe semestrul 2 daca o sa imi iasa mediile la aceste materii sub 5, raman repetent? Sau nu,pentru ca se face media? Multumesc, astept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ramai repetent doar daca ai media anuala sub 5 la 3 materii.
In cazul espus nu este posibil sa ai media sub 5, chiar daca ai avea media pe sem.II de 1 (unu), vei avea media anuala 5, 50: (10+1):2=5,50.