| mindieblue33 a întrebat:

Am o intrebare.La mine la scoala uniforma este purtată de multi elevi si diriginta ne pune sa purtam macar culori,,decente", chiar daca dupa parerea mea nu exista culori indecente si nu avem voie cu modele.Mi se pare o prostie să nu ne dea voie sa ne exprimam la nivel vestimentar.Voi ce spuneti sa nu-mi mai pese de ce spun profesorii si diriginta si sa mă imbrac cum doresc eu (eu nu port oricum decolteu etc.) sau să tin in continuare cont de regula asta stupidă și voi ascultati de,, reguli"la nivel vestimentar chiar daca nu vi se scade nota la purtare?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asta-i baiul la voi: va deranjeaza culorile si hainele dar scrieti cu greseli gramaticale. Un exemplu: "si diriginta ne pune sa purtam macar culorii,, decente"... Se scrie cu un singur "i". Cu doi "i" se scrie cand ii poti pune intrebarea "cui?". Exemplu: "Ii dai culorii o tenta prea inchisa". Si mai sunt cateva.
Cat despre scoala: poarta-te cum ti se zice. Poate intr-o zi reusesti sa enervezi pe cineva si sa ai probleme.

| Basthet a răspuns:

Bună! Nu e stupid tot ce nu înțelegi. Regula e bună. Urmărește să nu existe mari deosebiri între voi, ca să fiți preocupate de învățat, nu de cum să fiți mai cu moț în ce privește "nivelul vestimentar". De acord cu Salontanul în ceea ce privește greșelile gramaticale!

| MaybeSomeone a răspuns:

Te deranjeaza asa de tare sa porti un tricou alb fara modele? Sau o camasa?