| Losnams a întrebat:

Se merita stresul mediilor anuale? Daca nu, de ce? Cu ce ne ajuta notele in viata?

9 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Hmmmmm....Alt copil care n-are chef de învățat și caută motive sa n-o facă.

| venividivici2017 a răspuns:

Practic cu nimic, atat timp cat ne lasam condusi intr-o tara de niste analfabeti ca Dragnea!

| BeSmart17 a răspuns:

Pai eu zic ca da..adica mai bine inveti ca prostu si la sfarsit esti multumit de tine! O nota rea poate aduce o medie rea dar nu e o situatie de panica. daca inveti din greu rezultatele bune vor veni la tine..La liceu depinde in caz ca vrei sa intri la o facultate.

| Logann a răspuns:

Sa nu te bata mama ta.

| NicolaeMihai a răspuns:

As vrea sa-mi spui printr-un reply si ce clasa esti, deci eu sunt a 8-a am examen peste o luna si mna nu sunt foarte pregatit, inca ma mai pregatesc..intradevar cand stai sa te gandesti ca nu te ajuta cu nimic nota..si te chinui degeaba nu merita, eu o fac ca vreau tellaughing, dar nici de ras nu vreau sa ma fac, vreau sa continui si mai departe la liceu, lasand viata mea la o parte..nu te ajuta asa tare notele in viata..sunt si de 10 care fac ceva, dar si altii care au educatie si nu prea multa scoala si tot fac multe, ideea e ca destule lucruri pe care le inveti te ajuta in viata, dar sunt si foarte multe de umplutura cu care ne pierdem timpul la scoala..normal ne ocupa f mult timp scl..eu merg si sambata la scllaughingrecuperare, duminica meditatii pnm, acu nu stiu ce sa zic..adica in a 5-a 9.50 media in a 6a nu stiu nu mi aduc aminte in a 7a am luat 9.09 dar premiu 2 si in a 5-a premiu 3laughingca au mai plecat din aia cu medii mari, mna ce sa zic, baftalaughing

| Losnams explică (pentru NicolaeMihai):

Sunt a 7a.

| NicolaeMihai a răspuns (pentru Losnams):

E grea si a 7a, foarte grea, a 8a mai lejer da daca ai avea profesorii nostri..maleu te-ai lasa de scoala..mai praf ca noi, oricum nu mai suport scl mea. abia astept sa vina varalaughingsa iau examene sa primesc tel si aia e.

| Christine456 a răspuns:

Eu una cred ca e inutil, adică sistemul de invatamant romanesc in sine e ineficient si pe ici, pe colo, inutil. Eu zic sa te axezi pe chestiile care te pasionează, sa le aprofundezi si vei vedea ca vei fi fericit. Si eu sufăr de același stres. Dar încerc să mă controlez...pana la urma conteaza sa faci ce iti place. Seara frumoasa!

| iQAnonim a răspuns:

Notele nu te ajuta cu mult, doar daca esti la gimnaziu si vrei sa intri la un liceu bun, ce te ajuta insa sunt informatiile pe care le acumulezi in timpul anilor scolari. Dar si asa, bazeazate pe informatii utile, nu pe toate rahaturile pe care oricum le vei uita dupa putin timp de la terminarea liceului. Daca vrei sa dai la o facultate ia in considerare doar materiile de care ai nevoie pentru a intra si pentru bacalaureat evident. Cam atat, sper ca te-am ajutat.