| AnnnaMarrria a întrebat:

Buna happy
Am o intrebare legata de invatamant. Pe viitor as vrea sa dau la jurnalism!
Ei bine,spune-ti-mi daca ar trebui sa dau la o clasa de mass-media,la mine in oras e un liceu cu o clasa de mass media, si dupa as vrea sa dau la jurnalism, sau nu conteaza liceul?
Se intra pe baza unor probe sau ceva? Vreau caqteva informatii.
Funda cine ma poate ajuta! happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Conteaza sa urmezi un liceu teoretic cu profil uman, specializarea filologie(poate fi si bilingv).

Despre admiterea 2013 la Facultatea de jurnalism si Stiintele comunicarii din cadrul Universitatii Bucuresti te poti informa aici :http://www.fjsc.unibuc.ro/home/licenta/informatii-despre-admitere