| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Salut big grin
Am o intrebare legata de admiterea la liceu : am fost repatizata unde am vrut eu, la mate-info.
Din 87 de locuri(3 clase), eu cu media 9.77 sunt a 24-a, si vreau sa intru in prima clasa, la intensiv.
Ceea ce vreau sa stiu este cum se impart candidatii in fiecare clasa? Dupa medie, sau dupa cum vrea fiecare? Sau cum?laughing
La liceul acela, la profil stiinte sociale(2 clase), am auzit ca este o clasa cu copii de la tara, care fac naveta, si cealalta cu copii din oras, se poate repartiza si asa? :-s
Ma gandesc ca se poate si dupa ordinea in care punem dosarul, dar nu prea cred thinking

Răspuns Câştigător
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
Clasele se împart după medie, dacă directoarea liceului este de acord, se poate împărţi după mediu(urban/rural).
Dacă eşti pe locul 24, vei face parte din prima clasă.
Succes!

4 răspunsuri:
| JustusNobodyelse a răspuns:

Si eu am intrat acolo cu media 9, 83 si cred ca o sa fim in aceeasi clasa. Da-mi un mesaj privat cu id tau sa vorbim. Si din cate stiu eu repartizarea in clase se face dupa medie.

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru JustusNobodyelse):

Cum sa fim in aceeasi clasa, cred ca nici nu suntem din acelasi oras laughing
De unde esti? big grin

| JustusNobodyelse a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Sunt din Roman si am vazut intr-o intrebare de-a ta ca ai intrat la acelasi liceu si profil ca mine, adica mate info la Roman Voda. Media mea a fost 9.83 si e foarte apropiata de a ta si de aia zic ca s-ar putea sa fim in aceeasi clasa.

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru JustusNobodyelse):

Aaa.
Atunci cu siguranta o sa fim colegi big grin
De la ce scoala esti? Eu sunt de la scoala 5 happy