| AuricaMircica155 a întrebat:

Am o intrebare. Pt cei la facultate.
Daca nu stiu nimic la o materie si am examen si decid sa nu ma duc, e mai ok decat daca m-as duce? Oricum daca ma duc o sa iau restanta. Ma gandesc ca daca nu ma duc, tot o sa ma duc in toamna sa dau. Deci si daca m-as duce sau nu, tot aia e.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este la fel, respectiv n-ai trecut la respectiva materie.
Daca inveti cate ceva este bine sa te duci, poate ai norocul si treci.

| AdelinaC a răspuns:

Daca nu te duci, vei da sigur in toamna restanta. Daca mergi desi nu ai invatat nimic, poate ai noroc sa stii din cultura generala sau sa poti copia si scapi de restanta. Deci e mai bine sa mergi si sa iti incerci norocul, oricum nu pierzi nimic in afara de o sansa de a scapa de o restanta

| Yurisa a răspuns:

Eu zic sa te duci ca nu ai nimic de pierdut.
Eu de exemplu aveam o materie si nu am deschis cartea aia de 350 de pagini niciodata pana atunci laughing printr-un miracol am luat 7