| Bybby_3749 a întrebat:

am o mare rugaminte! sunt clasa a 8-a si vreau sa merg la elena cuza pe profil pedagogic si trebuie sa trec probele la sport, desen, o proba orala la romana si proba la muzica... dar la muzica trebuie sa interpretez 1 din 5 cantece alese din manualele din clasele 5-8.va rog mult de tot sa imi dati si mie idei de cantece! ( vocea mea nu este subtire, dar nici groasabatting eyelashes ) FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Emeraude a răspuns:

Am dat si eu probele acestea pentru pedagogic, ca mai apoi sa ma razgandesc si sa intru la filologie bilingvlaughing.Nu este ceva foarte usor, dar nici greu. Daca esti serioasa si lucrezi putin, vei obtine rezultatul dorit.Eu tin minte ca am ales "Gaudeamus", cred ca se gaseste in manualele de educatie muzicala de clasa a 8a...un alt cantec usor de interpretat ar fi "La oglinda".
Mult succes!