| mylifeisforyou a întrebat:

Buna am o mic problema...Sunt la liceu vocational-sportiv si as vrea sa ma transfer la alt liceu ca sa nu mai fac sport.
sunt la liceul sportiv din a5a si acum am inceput sa am probleme cu un picior plus de asta nici nu prea am timp sa invat chiar daca am notele mari :-s...
problema e ca sunt in clasa a9a, am incercat a3a zi dupa ce sa inceput anul scolar sa ma transfer dar am fost refuzata zicandu`mi directoarea de acolo ca transferele nu se pot face in timpul anului scolar ci in vacanta.chatterbox. avand in vedre ca ultima medie de admitere la liceul la care as vrea sa ma transfer a fost la Stiinte Sociale 7.95,iar media mea de admitere la liceu a fost 8.39(la sportiv am intrat cu 8.99)ar fi vreo problema sa nu ma pot transfera?
p.s.media pe semestrul 1 in clasa a9a o am de 9.68,din cate am inteles in clasa in care vreau sa ma transfer sunt destui care nu invata aproape deloc bine, am citit si regulamentul licelui si acolo scrie doar atat:
Art. 91 Elevii altor unităţi şcolare se pot transfera la (x), dacă au cel puţin ultima medie generală 8, 00 şi nu au avut probleme grave la purtare.

Răspuns Câştigător
| LaidyMary a răspuns:

Pai.ar trebui sa te poti transfera.chiar si in timpul anului scolar, dar daca directoarea comenteaza...mai bine te muti anul viitor. ca sa nu incepi certuri si agitatii prin scoala.big grin