| biencutza3 a întrebat:

am o tema si va rog daca puteti sa ma ajutati...
Trebuie sa scriu ce contine fiecare parte a unei compuneri...adica ce ar trebui sa scriem in introducere, cuprins si incheiere.
Mie acum chiar nu imi trece nimic prin caphee hee

fundita:X:*

Răspuns Câştigător
| TheGeor19 a răspuns:

In introducere trebuie sa scrii despre inceputul actiunii:locul, timpul si personajele care participa la acea actiune.
Cuprinsul este cea mai mare parte a compunerii in care precizezi intamplarile in ordinea in care s-au petrecut.
Incheierea este partea care precizeaza cum s-a terminat actiunea si poate cuprinde un sfat sau un proverb.
Sper ca ti-am fost de ajutor! Daca da fundita big grin