| Sssteleveerzi a întrebat:

Buna :* Am primit la scoala o tema in care trebuie sa facem un proiect despre Animale Vertebrate, si am ales sa scriu despre rechini happyMa puteti ajuta cu ceva chestii interesante despre ei? Multumesc

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Roxii12 a răspuns:

Pai de obicei, rechinii au mai multe randuri de dinti. In ciuda greutatii lor impresionante ei pot face salturi uimitoare din apa. Ei ataca scafandrii deoarece ii confunda cu o foca, morsa... care inoata deasupra apei. Rechinii migreaza langa niste insule in perioada inmultirii focilor.