| BN_Antonia_1990 a întrebat:

Buna, am ramas pe sem 1 la chimie iar pe al doilea trec. Acum am alta problema pentru ca pe al doilea sem nu am prea venit la fizica. Si am doar o nota in loc de 2. Poate sa ma lase cu situatia neincheiata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, te poate lasa cu situatia neincheiata si sa fii declarat amanat. Va trebui sa sustii un examen din materia sem.II si media de la acesta va fi media sem.II la fizica. Daca media anuala nu va fi cel putin 5 va trebui sa sustii si un examen de corigenta.

| maria0214 a răspuns:

Depinde ce fel e profesorul. Posibil să te asculte şi îți pune a 2a notă..doar dacă vrea, şi dacă nu. posibil să te alegi cu situația neîncheiată.