| daudsudsudaudu a întrebat:

Maine dau testul pentru situatie neincheiata la chimie, sunt clasa a9-a iar pe primul semestru am ramas corigent cu 4. de la ce sa ma astept? de obicei profesorii trec pe ochi frumosi? cate exercitii se dau? nu am mai fost niciodata in situatia asta

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei sustine un examen pentru amanat pe sem.II, format din 2 probe, una scrisa si una orala.
Nu cred ca te trec pe ochi frumosi, pentru a trece clasa va trebui sa obtii cel putin media 6 (media aritmetica a celor 2 probe), ca sa ai media anuala cel putin 5.