| AndreeaLoL28 a întrebat:

Buna,Am si eu doua intrebari legate de evaluarea nationala de maine la matematica:
-In primul rand,pot sa scriu cu pix normal sau tot trebuie tot stiloul sau pix cu gel?
-Si a doua,de exemplu, cand simplific sau cand se reduc doua numere am voie sa tai sau se considera semn?

4 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Ai voie să simplifici vezi să fie aceiași nuanță de albastru la pixuri, recomand două pixuri albastre identice.

| Vl4dimir a răspuns:

Poti scrie cu pix, dar cel mai bine ar fi sa scrii cu stilou, ca arata mai ingrijit. Dar atentie sa fie albastru!
Si la simplificare nu ai voie sa tai, ci va trebui sa pui paranteza aceea deasupra numarului.
Mult succes maine!

| Maria0000 a răspuns:

Ai voie sa tai.
pix fara pasta neaga. Decat pasta albastra. Batfa :*