| ioana31 a întrebat:

As vrea, cand termin generala, sa ma duc la liceu la Dinu Lipatti. Cred ca ati auzit de el. happy
As vrea sa ii intreb pe cei care sunt la acest liceu, sau care s-au interesat, urmatoarele lucruri :
1) In ce constau probele pentru profilul "Arta Actorului"?
2) In clasele mai mari ( XI, XII) se mai face matematica pe acest profil? Sunt profile, de exemplu filologia, la care nu se mai face.
3) Cat costa internatul?
Dau funda raspunsurilor concrete. Multumesc! :*

4 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

1. Recitarea unei fabule si a unei poezii
Proba de muzica (un cantec la alegere, rverificarea ritmului, teorie muzicala)
2. Nu se face
3 in jur de 300 cazare si masa

| EllaTeIubesc a răspuns (pentru maria6):

Dar tu esti la dinu lipatti?

| ioana31 explică (pentru maria6):

Si la sectia de actorie se da proba de muzica?

| Ioanantonia a răspuns:

E ....frumos liceu