| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare, de ce prietenul meu care e in clasa VII a facut TIC doar in clasa a VI, si nu a facut TIC in V si VII? Eu cand am fost (acum sunt a IX), am facut din V-VIII. Adica, Word, PowerPoint & Excel sunt niste lucruri care chiar trebuie sa le stii pe PC, el a facut in a VI-a doar Word si PowerPoint.

3 răspunsuri:
| Larissa008 a răspuns:

Pai si eu sunt in clasa a VIII-a si nu am facut pana acum TIC deloc. Doar in a VI-a, dar legat de geografie si era un program Quantun Giss sau ceva de genul asta, interesant dar faceam doar la ora de geogra odata pe sem sau de 2 ori. Acum facem in fiecare ora si efectiv avem rubrica in catalog "TIC" si ne da note. Pana acuma nu s-a bagat in invatamant, dar acuma se pare ca e obligatoriu. Cel putin asa cred.

Răspuns utilizator avertizat
| Larissa008 a răspuns (pentru andrey1412):

Ehh..Asta nu prea stiu. Asa s-a dat de la Minister. :3