| Al000 a întrebat:

Am si eu o intrebare, din curiozitate, refritor la eseul de la subiectul al III-lea la romana, la BAC. Am auzit pareri impartite in ceea ce priveste opinia eseului, in sensul ca unii sustin ca nu este prea importanta, si ajung aproximativ 3-4 randuri, in schimb altii spun ca se acorda punctajul maxim doar pentru o opinie de 13-14 randuri. Ma lamureste cineva? Intreb in principal din curiozitate, dar imi doresc o nota buna, si atunci, daca intr-adevar e nevoie de o opinie mai mare, trebuie sa imi restructurez eseurile. Multumesc!

3 răspunsuri:
| moko a răspuns:

Eu am pus tot opinii de maximum 6 randuri, insa nu am luat punctajul maxim, Posibil sa fie nevoie sa faci o opinie babana acolo, insa sa nu obosesti cititorul. Multa bafta!

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Niște materiale simple pentru subiectul III la română găsești aici: http://olx.ro/......6KqEQ.html

| sucdemere11 a răspuns:

Opinia de la eseu trebuie sa fie o argumentare (in genu lu' aia de la subiectul II), dupa care sa inchei cu o concluzie de circa 3-4 randuri.