| Arianaaa33 a întrebat:

Hei, TPU! Am terminat a 8-a, si nu stiu ce profil sa urmez. Ce imi recomandati? Matematica-informatica sau filologie? Recunosc ca mi-e foarte frica de matematica si nici nu ma pricep foarte bine. Am invatat pentru ca a trebuit, si nu pentru ca mi-a placut. In schimb, imi place foarte mult romana si engleza, chiar daca la aceasta limba momentan nu ma descurc foarte bine! laughing Temerea mea este, ca, pe parcurs, daca voi da la filologie, sa nu-mi schimb optiunea pentru viitor. Vreau sa dau la Comunicare si Relatii Publice, dar daca pe viitor imi voi schimba opinia si voi vrea sa urmez ceva real nu voi putea, pentru ca nu dau bacul la matematica! Un sfat, va rog frumos! Repet, nu-mi place matematica.

5 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Iti recomand filologie. Simplu, accesibil. Daca te vei razgandi, te poti transfera sau poti face meditatii.

| Matt24 a răspuns:

Nici mie nu mi-a placut matematica si tot am facut mate-info fiindca stiam ca de acolo pot sa ma duc la orice profil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologie happy

| MyNameIsGiovana a răspuns:

VAI! ne aflam in aceeasi situatie!
eu zic sa dai la filologie.app ce medie de admitere ai si de unde esti?tongue
deci e bine la filologie, la matematica informatica va fi cam dificil. poti deveni foarte fain avocat sau sa lucrezi la un birou.succes!

| Arianaaa33 explică (pentru MyNameIsGiovana):

Buna, sunt din Vrancea. Media de admitere mi-a iesit 9, 85