| andreetgv a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Ptr inceput am sa va explic situatia in care ma aflu.Eu impreuna cu o colegu cu care la inceput ma intelegeam am facut un proiect la franceza. Dupa ce am facut proiectul am cazut de acord ca il va pune ea pe stick.Cand a venit ziua in care ar fi trebuit sa il prezentam am realizat ca stickul era gol, si atunci ea mi-a spus cu un zambet ironic ca nu stie sa traga pe stick. Ea avea deja un 9 si un 10 la franceza, deci ii era usor sa vorbeasca dar eu aveam decat un 9, atunci eu m-am spuarat tare pentru ca profa dupa ce m-a ascultat mi-a pus 9 pentru ca n-am facut proiectul iar ei nu ia pus nici o nota si a zis ca nu-i pune pentru ca nu vrea sa-i strice media si ea a inceput sa rada.
Acum noi 2 mai avem de prezentat un proiect la engleza pe care eu l-am facut singura si ea are pretentia so trec pe proiect, dar acum nu stiu ce sa fac, sa-i platesc cu aceeasi moneda si sa nu o trec pe proiect sau sa trec cu vedera si sa o evit cat mai mult?

Răspuns Câştigător
| Tricker a răspuns:

Eu zic sa nu te cobori la nivelul ei...deoarece cine iti face rau nu trebuie sa-l rasplatesti tot cu rau.In plus daca o treci si pe ea ea se va simti prost si eu cred ca tu vei avea un sentiment de superioritatewinking

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sincer eu i as plati cu aceiasi moneda

| Andrushk_4587 a răspuns:

...las-o in pace si fa-ti-l singura.i zici pur si simplu.nu-l mai fac cu tine ca dupa aia poate zici iarasi ca atunci ca nu stii sa il pui pe stick. da trebuia sa ii zici doamnei : ea a zis ca il trece pe stick da nu l-a trecut.ca iei nu-i pasa de notele mele.( doar de ea).ca daca vroia sa il traga pe stick putea sa imi spuna ca nu stie seara.sau inainte sa il dau.altadata sa insisti cu doamna chiar daca e rea.fii mai indrazneata! dao incolo laughing

| andreetgv explică:

Ms pentru raspunsuri am sa tin cont de toate.

| XOXO_8633 a răspuns:

Sincer ar cam trebui sa faci la fel cum a facut ea, dar chiar nu merita.Asta ar insemna sa te cobori la nivelul ei.Arata'i ca tu nu esti ca ea...esti mult mai buna.Ii poti spune eventual profei/profului ca tu ai lucrat mai mult ca ea la acest proiect.Succes!:*