| andreetgv a întrebat:

Buna am si eu o intrebare.Ptr inceput am sa va explic situatia in care ma aflu.Eu impreuna cu o colegu cu care la inceput ma intelegeam am facut un proiect la franceza. Dupa ce am facut proiectul am cazut de acord ca il va pune ea pe stick.Cand a venit ziua in care ar fi trebuit sa il prezentam am realizat ca stickul era gol, si atunci ea mi-a spus cu un zambet ironic ca nu stie sa traga pe stick. Ea avea deja un 9 si un 10 la franceza, deci ii era usor sa vorbeasca dar eu aveam decat un 9, atunci eu m-am spuarat tare pentru ca profa dupa ce m-a ascultat mi-a pus 9 pentru ca n-am facut proiectul iar ei nu ia pus nici o nota si a zis ca nu-i pune pentru ca nu vrea sa-i strice media si ea a inceput sa rada. Acum noi 2 mai avem de prezentat un proiect la engleza pe care eu l-am facut singura si ea are pretentia so trec pe proiect, dar acum nu stiu ce sa fac, sa-i platesc cu aceeasi moneda si sa nu o trec pe proiect sau sa trec cu vedera si sa o evit cat mai mult?

Răspuns Câştigător
| MirunaSunrise a răspuns:

Buna Andreea, am sa-ti spun parerea mea. E bine sa te feresti de oameni ca acestia pe cat se poate, in primul rand era constienta de ceea ce-a facut, in plus ti-a mai si zambit ca si cum "eh ti-am facut-o, daca mie imi iese medie mare nu ma intereseaza de tine" daca ar fi fost cu adevarat o colega buna ti-ar fi spus de la bun inceput ca nu stie sa puna ceva pe stick. Situatiile astea sunt banale insa va veni timpul cand vei da si peste alte situatii de acest fel mult mai dure.In locul tau i-as plati-o cu aceeasi moneda, insa daca tu ai un caracter mai putin vulcanic sfatul ar fi sa treci cu vederea, pentru ca oricum in sinea ta stii ca esti mult mai presus decat ea, iar cu o alta ocazie sa te inveti minte si sa-ti gasesti o partenera de proiect. Multa bafta si ai grija de tine happy

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Salut, sa stii ca daca nu o treci pe proiect o sa se supere si o sa se razbune. In cele din urma o sa ajungeti sa va urati una pe cealalta, din cauza unui proiect.Cel mai bine este sa o ierti si sa o treci pe proiect, o sa vezi ca data viitoare nu o sa iti mai faca asa.

| DjBl3ndar a răspuns:

Eu spun sa o ierti poate chiar ea nu stia sa puna pe stick. Si eu rad cand nu trebuie. Nu trebuie sa te superi de la ori ce. Daca tie iti face cineva rau nu trebuie sa ii raspunzi cu aceeasi ''moneda ''. Daca a facut-o intentionat arati ca esti mai buna ca ea prin bunatatea ta. Nimeni nu-i Perfectwinking

Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| Alissya97 a răspuns:

Nu o trece pe proiect. Ea nu a fost corectă faţă de tine,tu de ce ai fi corectă faţă de ea? Nu merită,las-o. Nu o trece. Să vadă ce bine e. Ştii cum se zice. Faci bine şi primeşti rau. Na,na. Mai bine nu faci nimic. Las-o să facă. Dacă ţie ţi-a stricat profa de francă media,ei de ce să nu i-o strice profa de engleză? Mm, ştiu că-s puţin rea. Dar DUPĂ FAPTĂ ŞI RĂSPLATĂ. happy Asta e părerea mea, de aici încolo faci ce vrei. Baftă!

| justtrust a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa-i faci la fel sa vada cum te-a facut pe tine sa te simti. eu cred ca nu i-a pasat asa mult de proiect de nu la pus pe stick( ori ce persoana poate pune cv pe stick e simplu) doar ca lui nu i-a pasat.

| catalyn1 a răspuns:

Va ce ti-a facut si el eu asa as face.

| catalyn1 a răspuns:

Fa ce ti-a facut si el.

| Nαty a răspuns:

Stii te-as sfatui sa-i platesti cu aceeasi moneda, cum ea a putut sa-ti faca tie una ca asta dar tu ce nu poti sai faci una ca asta?

| alexu1999 a răspuns:

Treceo pe proiect ca stii vorba aceea razbunarea e arma prostului...a fost un gest urat ceea ce a facut dar daca o ajuti se va simti urat fiinda ea nu te-a ajutat si va incerca sa se revanseze dar tu o cunosti mai bine ca mine si daca stii ca ea face de multe ori chestii din astea... evito!