| AmaliaAMY12345 a întrebat:

Am si eu o mica problema, poate stie cineva.
Ma pot transfera la o alta universitate, dintr-un oras diferit, daca sunt studenta in anul 1?
Daca nu, de ce? Nu inteleg sistemul.
Nu ma pot acomoda in bucuresti si vreau sa ma intorc acasa, dar sa imi continui studiile. Atunci, singura varianta disponibilă e ori sa ramân in bucuresti, ori sa renunț la facultate?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Sistemul spune cam asa: te poti transfera de la o facultate la alta, cu acelasi profil, cu aprobarea ambelor facultati, dar nu in primul si in ultimul an! In primul si in ultimul an transferurile se fac in conditii speciale.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Poti sa te transferi la o alta universitate, dar la aceeasi facultate ( nu la facultate diferita). Du-te si vorbeste la secretariatul facultatii tale, acolo o sa ai mai multe informatii cu privire la politia universitatii.

| AmaliaAMY12345 explică:

Neutrino, mi-ai putea spune ce inseamna condiții speciale?

| AmaliaAMY12345 explică:

Revin cu o întrebare, care sunt aceste condiții speciale?